Stockholm Absolut Ice Bar

Stockholm dünyanın ilk kalıcı (tüm sezonlarda hizmet veren) buzdan yapılmış barına ev sahipliği yapıyor. 2002 yılında Nordic Sea Hotel’in lobisi ile aynı katta hizmete açılan barın konsepti her yıl değişiyormuş.

Absolut Ice Bar

Nordic Sea Hotel, T-Centralen’e oldukça yakın. Gamla Stan yada şehir merkezine yakınsanız yürüyerek rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Otel’e girdikten sonra lobiyi pas geçip sağ arka köşeye doğru yürüyecek olursanız Ice Bar’ın girişini göreceksiniz. Giriş öncesi internet sitesinden rezervasyon yaptırabiliyorsunuz bu 10 Kron (3 TL) civarı bir kar sağlıyor. Ama gün içerisinde de gelip kasada 195 Kron ( 57 TL) ücreti ödeyerek içeri girebilirsiniz, bu ücrete üzerine giyeceğiniz palto ve ilk vodka shot (yada alkolsüz shot) dahil.

Barın konsepti her yıl değişiyormuş

İçeriye girerken tarzanlık yapıp eldiven ve şapkayı başa geçirmemek muhtemel bir gelenek ama bu yaklaşık 5 dakika sürüyor. Bardan daha önceden belirlenmiş 8 çeşit alkollü veya alkolsüz içkiden birini alabilirsiniz. Bunun dışında bardaklarında tamamen buzdan olması güzel bir espri. Ben barda iken içeride 20 kadar kişi daha vardı ve genel olarak bir bar görüntüsündense fotoğraf çektirilmeye gelinmiş bir kerelik bir mekan izlenimini ilk dakikalarda alıyorsunuz. Zaten yerlisi olduğunuz bir şehirde de bu tarzdaki bir yere yüksek ihtimalle ikinci kere gitmeyeceğinizi söyleyebilirim. Buna rağmen tecrübe edilmesi gereken keyifli bir bar.

ice bar çerçevesi fotoğraf sırası yaratıyor

içeride oturacak loca tarzı buz aralıkları mevcut ama gördüğüm kadarı ile 2-3 dakikadan fazla oturabilen bir grup olmadı. Bunun haricinde buzdan heykel ve buzların içinde yazan sözler, figürler görülmeye değer. Fotoğraf çektirilen ve sıra oluşturulan bir numaralı alan ise resimde görülen Ice Bar çerçevesi. 15 dakika içeride kalarak kendimden beklenenin fazlasını verdiğime inanıyorum:) Zaten bar oldukça ufak bir alanı kaplıyor. Eğer uzun süre kalırım ve ikinci bir içki içerim daha düşünüyorsanız bardağınızı 95 Kron ( 30 TL) karşılığında tazeleyebilirsiniz.

Ice Bar resmi web sitesi: Stockholm Ice Bar
Ice Bar GooglePlus albümüm: Stockholm Ice Bar Fotoğraf Albümü
Ice Bar Google Maps Konumu:
Google Maps

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar

Hakkımda

Hakkımda

Aydın Baltacı, İstanbul'da yaşıyorum, evliyim ve bu konuda pek mutluyum. Huawei'de Yazılım Testi üzerine çalışıyorum ki bu konuda pek yazmıyorum. Detaylı stalk için sosyal medya ikonlarını kullanabilirsiniz.

Google+