Coffee Tram

İsveç, Stockholm’de günübirlik bir gezi planı yapacaksanız müzelerde vakit kaybedeceğinizi göze almanız gerekli yada biraz hızlı bir tur ile müze aksiyonunu tamamlayıp birkaçını atlayıp günü kurtarabilirsiniz. Coffee Tram bir güne sığdırılabilecek iki müze arasında güzel bir geçiş şansı sunuyor. Aşağıda eklemiş olduğum resme tıklayarak kalkış durağını google maps üzerinde görüntüleyebilirsiniz:

Coffe Tram Durak
Coffe Tram Durak
Sol üstte tramvay durağı sağ altta ise Djurgarden ve diğer Müzeler yer alıyor.

Tramvay durağına yaklaşık 20 metre mesafede Hallwylska museet yer alıyor, gün içerisinde (Salı yada Pazar saat 12’de ingilizce rehber ile yapılan tura katılmanızı tavsiye ederim.) erken saatlerde bu müzeyi gezdikten sonra tramvay’da kahvenizi içerek skansen’e doğru(Skansen Gezisi Yazısı) yol alabilirsiniz. Bu gezi sonrası Skansen’e gitmenizi tavsiye etmem çünkü Hallwylska sonrası zaten 1-2 saat günden kaybettiğiniz için Skansen’e yeterli zaman kalmayacaktır. Bu yüzden civarda bulunan Vasa Museet‘e gitmeniz çok daha mantıklı olacaktır, henüz Vasa için bir şeyler yazacak fırsatım olmadı. Diğer bir seçenek ise Nordiska Museet. Dışarıdan bakıldığında Nordiska büyüleyici bir yapı da olsa Vasa Müzesine öncelik vermenizi tavsiye ederim, içerik olarak Vasa çok daha zengin.

Coffee Tram 2 ayrı vagondan oluşuyor, arka vagon kafe hizmeti verirken ön vagon normal tramvay (otobüs kartı ile kullanılabilen) olarak çalışıyor. kendine ait resmi bir web siteside mevcut:
https://www.sparvagssallskapet.se/djurgardslinjen/rollingcafe.php

Hallwylska Müzesi çıkışı tramvay’a binerek hem Djurgarden ile aradaki mesafeyi kısaltabilir hemde hoş bir gezi yapmış olmanız açısından bu treni tercih edebilirsiniz. Her ne kadar Djurgarden’a giden yol yürümek için harika da olsa Coffee Tram’de tecrübe edilmesi gereken keyifli bir aksiyon 🙂 .

Coffee Tram

Daha detaylı ve çok sayıda fotoğraflar için: Google Plus Coffee Tram Albümü

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar

Hakkımda

Hakkımda

Aydın Baltacı, İstanbul'da yaşıyorum, evliyim ve bu konuda pek mutluyum. Huawei'de Yazılım Testi üzerine çalışıyorum ki bu konuda pek yazmıyorum. Detaylı stalk için sosyal medya ikonlarını kullanabilirsiniz.

Google+